Jaki smartwatch kupić? Od 100 do 1000zł

Jaki smartwatch kupić? Od 100 do 1000zł

Rynek smartwatch’y rozwija się coraz bardziej. Można już śmiało powiedzieć, że dziś każdego stać na zakup inteligentnego zegarka. Czyli ile tak naprawdę trzeba wydać na smartwatch?
Rynek jest pełny przeróżnych modeli, których cały czas ponadto przybywa, dzięki temu pojawiają się coraz to tańsze egzemplarze, więc każdy z nas może sobie pozwolić na zakup smart zegarka.

Jaki smartwatch kupić?
Modele w zależności od ceny różnią się nie tylko funkcjami, przeznaczeniem czy designem, ale także ceną. Warto więc przyjrzeć się nieco bliżej temu czynnikowi.
Tak jak w przypadku każdego sprzętu elektronicznego, powinniśmy się zastanowić:

  • czego oczekujemy od tego urządzenia?
  • jak ułatwi nam codzienne czynności?
  • do czego jest nam potrzebne?
  • ile możemy na ten zakup przeznaczyć?

Być może nie potrzebujemy bardzo drogiego smartwatcha i wystarczy nam tańszy? A może wręcz przeciwnie – powinniśmy wydać nieco więcej, bo najtańszy model nie spełni naszych oczekiwań? Co właściwie mają do zaoferowania smartwatche w przedziale od 100 do 1000 zł?

Ile trzeba zapłacić za najtańsze modele?

Nie tak dawno temu smartwatch był zbędnym gadżetem. Niezbyt funkcjonalny, drogi i w zasadzie jedynie dla zagorzałych gadżeciarzy. Dziś już tak nie jest. Teraz inteligentny zegarek doskonale uzupełnia smartfon, a w dodatku coraz częściej, w przystępnej cenie możemy spotkać się z funkcjami, których kiedyś nie było, lub były po prostu zbyt drogie na naszą kieszeń (na przykład pulsometr, oksymetr, glukometr).
W dodatku z uwagi na jego kształt (w końcu to zegarek na rękę) jest wygodniejszy i zawsze mamy go przy sobie.
A co z ceną?
Ta nie jest już wcale przesadzona. Najtańsze smartwatche można kupić już od 100 zł.
Warto przemyśleć zakup poniżej tej półki cenowej, ponieważ zazwyczaj ląduję na półce w pokoju po dwóch tygodniach, a większość obiecanych funkcji nie działa tak, jak powinna.

Leave a Reply