Kamping Tramp – Świętoujść

dojechaliśmy stosunkowo wcześnie rano – koło 10:00. Żar lał się z nieba i nie przeszkadzało mi to zupełnie. Przypominała mi się Chorwacja i kempingi na których mieliśmy przyjemność koczować w 2016 i 2017.

 

Wyobraź sobie miasto idealne. Miasto, w którym komunikacja działa punktualnie, ulice są wręcz sterylnie czyste, a spacery, nawet w środku nocy są bezpieczne, niezależnie od dzielnicy. Być może nawet takie miejsce istnieje naprawdę, ale z punktu widzenia podróżnika, byłoby zapewne po prostu nudne. Neapol miastem nudnym z pewnością nie jest. Nie jest też wzorem do naśladowania pod względem czystości czy  punktualności komunikacji miejskiej. Mimo to, jak się zaraz przekonacie, zdecydowanie warto tu przyjechać. Nazwa miasta wywodzi się od greckiego słowa Neapolis czyli Nowe Miasto. Jest trzecim co do wielkości, po Rzymie i  Mediolanie, miastem we Włoszech. Ma największą w Europie część starego miasta, obejmującą powierzchnię 1700 hektarów! Znane powiedzenie “Zobaczyć Neapol i umrzeć” sugerowałoby, że jest to najpiękniejsze miejsce na ziemi. Od razu chciałbym obalić ten mit. Jednak nie znaczy to, że nie warto tu przyjeżdżać. Wręcz przeciwnie. Jak pewnie wiecie, we Włoszech byłem wielokrotnie, w różnych jej regionach. Niezależnie jednak od tego, jaką część tego kraju eksploruję, kocham Włochy całym sercem. Po przeczytaniu tej relacji, ryzykujesz tym samym. Jest to jednak miłość wzajemna i śmiem twierdzić że dozgonna.

W tym artykule znajdziesz sporo praktycznych informacji. Aby Cie jednak nie zanudzić długością wpisu, znajdziesz też linki do dokładniejszego opisu opisywanych przeze mnie miejsc. Rozgość się więc i skorzystaj z moich doświadczeń, aby łatwiej było Ci zdobyć już na miejscu własne.

One Comment on “Kamping Tramp – Świętoujść”

Leave a Reply